مازندران میزبان اولین جشنواره نقالی سیمرغ
مازندران میزبان اولین جشنواره نقالی سیمرغ

مازندران میزبان اولین جشنواره نقالی سیمرغ

کارگر اومالی گفت: با همکاری کانون فرهنگی هنری حضرت علی اکبر(ع) اومال و با همراهی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نکا، باشگاه کتاب‌خوانی دانه‌‎های انار و دستگاه های فرهنگی جشنواره نقالی ویژه کودک و نوجوان برگزار می‌شود.
شناسه خبر : 975495 تاریخ انتشار : ۳ مهر ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۲:۱۳

« آمنه کارگر اومالی» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در نکا استان مازندران اظهار کرد: استان مازندران میزبان اولین جشنواره نقالی سیمرغ با هدف تقویت هنر نقالی و پرورش استعداد کودکان و نوجوانان با آموزه های فرهنگی و ادبیات کهن است.

 

مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری حضرت علی اکبر(ع) روستای اومال نکا افزود: جشنواره نقالی «سیمرغ» در راستای ارتقا فرهنگ و هنر سنتی «قصه‌گویی، نقالی و پرده‌خوانی» و توجه به شاهنامه فردوسی ویژه رده سنی کودک و نوجوان برگزار خواهد شد.

 

وی مهمترین اهداف جشنواره را آشنایی کودکان  و نوجوانان سرزمین با اساطیر و مشاهیر، تقویت هنر نقالی، پرده‌خوانی، قصه‌گویی با هدف ایجاد انگیزه و پرورش استعداد کودکان و نوجوانان، تقویت آموزه‌های فرهنگی و معناگرای ادبیات کهن و شاهنامه و تاثیر آن در زندگی کودکان و نوجوانان  و احیا و ترویج اشعار و متون مفاخر ادبی ایران باستان و کاربرد آن در زندگی امروز عنوان کرد.

 

کارگر اومالی گفت: کودکان و نوجوانان در رده‌های سنی (6 تا 9 سال) و (10 تا 15 سال) از سراسر استان مازندران می توانند در این جشنواره شرکت کنند.

 

وی افزود: شرکت کنندگان می‌توانند آثار خود را حداقل در 5 دقیقه و حداکثر 10 دقیقه همراه با معرفی خود و موضوع به ایمیل dokhtarane.anar@gmail.com، شماره واتساپ 09118248471و یا آدرس نکا- خیابان انقلاب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نکا 4841863515   ارسال نمایند.

 

مدیر مسئول کانون حضرت علی اکبر(ع) اومال نکا گفت: با همکاری کانون فرهنگی هنری حضرت علی اکبر(ع) اومال و با همراهی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نکا، باشگاه کتاب‌خوانی دانه‌های انار، دهیاری و شورای اسلامی روستای اومال، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران و حوزه هنری استان مازندران، جشنواره نقالی ویژه کودک و نوجوان را برگزار می‌شود.

 

کارگر اومالی در پایان با اشاره به فرصت شرکت در مسابقه تصریح کرد: افراد شرکت کننده تا 30 مهرماه فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره در نکا ارسال کنند و دبیرخانه جشنواره به آثاری که فاقد کیفیت مناسب صدا و تصویر باشد ترتیب اثر نخواهد داد .

پایان پیام/ 175