با هدف ارتقاء فعاليت کانون ها؛ کارگروه فرهنگي با محوريت مساجد در گرمه تشکيل مي‌شود

با هدف ارتقاء فعالیت کانون ها؛ کارگروه فرهنگی با محوریت مساجد در گرمه تشکیل می‌شود

کارگروه فرهنگي با محوريت مساجد در شهرستان گرمه با هدف ايجاد تعامل هرچه بيشتر ارکان مسجد و نيز تبيين نقش سازنده فعالان کانون هاي فرهنگي هنري مساجد اين شهرستان و ارتقاء فعاليت ها، تشکيل مي شود.
شناسه خبر : 14177 تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۴:۱۷

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما)  از خراسان شمالی، «حجت الاسلام ابوالقاسم تاتاری»، امام جمعه گرمه در نشست هم اندیشی و صمیمانه با رابطان شهرستانی کانون های فرهنگی هنری مساجد گرمه که در محل دفتر وی برگزار شد، به اهمیت نقش کانون ها در ایجاد تعامل و و مشارکت در اجرای طرح ها و برنامه های سازنده فرهنگی اشاره کرد و این نقش را مهم خواند.

 

امام جعه شهرستان گرمه با تأکید بر تعاملات گسترده تر، بهره مندی از نیروی جوان و کارآمد در مدیریت مسجد را مورد توجه قرار داد و ضمن سفارش بر این موضوع، توصیه کرد: فعالان کانون ها تلاش کنند تا با تعامل بین دستگاهی و بهره مندی از افراد خوش فکر و نخبه، زمینه برای اقدامات ارزشمند فرهنگی فراهم شود.

 

وی در ادامه تشکیل کارگروه فرهنگی با محوریت فعالیت های مسجد و عضویت فعالان مسجد را پیشنهاد داد و گفت: لازم است این کارگروه در نزدیکترین زمان ممکن شکل بگیرد و اهداف و چشم اندازهای آن مشخص شود.

 

حجت الاسلام تاتاری، برگزاری دوره آموزشی سبک زندگی اسلامی ویژه زوج های جوان، تعامل  با ائمه جماعات مساجد و بهره مندی از نهادهای خدمت رسان همچون شهرداری ها در ارتقاء فعالیت های فرهنگی جامعه را پیشنهاد داد.

 

وی همچنین نقش رابطان شهرستانی کانون ها را در تعامل با نهادهای استانی و نیز نهادهای شهرستانی و در عین حال ارتباط مستمر با دیگر کانون ها نیز از عناصر سازنده در تربیت نیروی مسجدی و ارتقاء کانون ها و اجرای صحیح طرح ها و برنامه ها نام برد و بر آن تاکید کرد.

 

گفتنی است، نشست هم اندیشی با رییس اداره تبلیغات اسلامی و  نیز معاونت فرهنگی سپاه شهرستان گرمه، نشست با هیئت امناء مساجد موسی بن جعفر (علیه السلام)، صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرج الشریف) و نیز مسجد الحسین (علیه السلام) و همچنین مسجد امام حسن مجتبی (علیه السلام) از جمله برنامه های تکمیلی در خصوص ارتقاء فعالیت های کانون ها توسط رابط شهرستانی انجام گرفت، می توان نام برد.