نام ایران با امام رضا(ع) گره خورده است/ اهل سنت در آفریقا انسی دیرینه با ثامن‌الحجج(ع) دارند
نام ایران با امام رضا(ع) گره خورده است/ اهل سنت در آفریقا انسی دیرینه با ثامن‌الحجج(ع) دارند

نام ایران با امام رضا(ع) گره خورده است/ اهل سنت در آفریقا انسی دیرینه با ثامن‌الحجج(ع) دارند

محسن‌زاده با تاکید بر اینکه دهه کرامت فرصتی برای بهره‌مندی بیشتر از فیوضات ثامن الحجج(ع) است، گفت: نام امام رضا(ع) با ایران گره خورده است. اهل سنت در آفریقای جنوبی انسی دیرینه با حضرت ثامن‌الحجج(ع) دارند.
شناسه خبر : 944164 تاریخ انتشار : ۱۰ تير ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۰۸:۳۴

به گزارش خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان، سلسله ویبنارهای رضوی به مناسبت دهه کرامت هر شب ساعت 20 (به مدت 10 شب) از سوم تیرماه با سخنرانی اساتید حوزه و دانشگاه در حال برگزاری است.

 

«احمدعلی محسن زاده» در وبینار روز نهم تیرماه با اشاره به اینکه امروز مردم جهان و ایران درگیر ویروس منحوس کرونا هستند و متاسفانه این ویروس زندگی همه را تحت تاثیر قرار داده است، گفت: امید است به حق ایام دهه کرامت این بیماری از میان مردم رخت برکند و از خداوند متعال شفای بیماران را می خواهیم.

 

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشور آفریقای جنوبی افزود: لازم است از این ایام بهره بیشتری ببریم، امام رضا(ع) در حدیثی فرمودند: «هر کس اندوه مومنی را بزداید، خداوند در روز قیامت غم را از دل او برمی دارد»، این روزها لازم است که بیش از هر زمان دیگری به این حدیث عمل کنیم.

 

امین زاده خاطر نشان کرد: ملت ایران همواره در برهه های مختلف ثابت کرده است که در کنار هم هستند و  ما انعکاس با هم بودن ملت ایران را در خارج از کشور نیز شاهد بوده ایم و برای مردم خارج کشور این موضوع جالب توجه است بویژه آنکه دیدیم مردم به تاکیدات مقام معظم رهبری توجه کردند و برای کمک به یکدیگر در بحران کرونا وارد عمل شدند و صحنه های زیبایی را خلق کردند.

 

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشور آفریقای جنوبی با اشاره به اینکه امروز مردم آفریقای جنوبی نیز درگیر این بیماری است، تصریح کرد: امیدواریم مردم این کشور از این بحران  عبور کنند و سلامتی خود را بازیابند.

 

وی با اشاره به انس مردم آفریقای جنوبی با امام رضا(ع) گفت: در این کشور برادران و خواهران اهل سنت انسی دیرینه با امام رضا(ع) دارند اگر همه امامان نور واحدی هستند و ما همه آنها را دوست داریم اما به دلیل قرار گرفتن بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) در ایران نام ایشان با ایران گره خورده است.

 

محسن زاده تصریح کرد: حرکت خوبی در این ایران اتفاق افتاده است که بسیاری برای کسانی که به حرم امام رضا(ع) نرفته اند، این سفر را آماده می کنند، این اقدام برای دوستداران اهل بیت(ع) در خارج کشور بویژه برای نخبگان فراهم شود چراکه می تواند در توسعه و اشاعه فرهنگ رضوی موثر باشد.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: امام رضا(ع) چه در زمانی که در مرو و چه زمانی که در مدینه بودند از جهاد علمی دست برنداشتند. امید است طبق توصیه ائمه(ع) که فرمودند: زینت ما باشید به عنوان یک مبلغ در ترویج آموزه های رضوی گام های موثری برداریم.

 

پایان پیام/ 40