آزادسازي خرمشهر مهمترين رويداد جنگ تحميلي است /جان‌فشاني‌هاي سرزمين کربلايي ايران در واژگان نمي‌گنجد

آزادسازی خرمشهر مهمترین رویداد جنگ تحمیلی است /جان‌فشانی‌های سرزمین کربلایی ایران در واژگان نمی‌گنجد

«سيد عباس صالحي» طي پيامي به مناسبت سالروز آزادسازي خرمشهر نوشت: ستايش ايثارگري‌ها و جان‌فشاني‌هاي سرزمين كربلايي ايران در واژگان نمي‌گنجد. حماسه سوم خرداد سالروز آزادسازي خرمشهر قهرمان و روز مقاومت، ايثار و پيروزي، مهمترين رويداد روزهاي جنگ تحميلي است.
شناسه خبر : 524323 تاریخ انتشار : ۳ خرداد ۱۳۹۹ زمان انتشار :

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه‌ای(فهما)، سوم خرداد ماه سالروز آزادسازی خرمشهر است. روزی که با جان‌فشانی رزمندگان این مرز و بوم در تاریخ ایران جاودانه و در تقویم رسمی به عنوان روز ملی «مقاومت، ایثار و پیروزی» به ثبت رسید.

 

«سید عباس صالحی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت فرارسیدن این روز، پیامی صادر کرده است که در ادامه می‌آید:

 

«تاریخ پرافتخار این سرزمین سرشار از برگ‌های زرینی است که استقلال، آزادی، مقاومت و پایمردی این ملت بزرگ را گواهی می‌دهد و این اوراق در دوران باشکوه و حماسه‌ساز دفاع مقدس تجلی افزون‌تری دارد.

 

از میان روزهای خاطره‌انگیز و مایه فخر و مباهات ایرانیان، «سوم خرداد» از شیرینی و طراوت دیگری برخوردار است. روزی که نماد «دفاع» و «میهن دوستی» مردمان سلحشور این خاک، به‌ ویژه‌ اهالی جان برکف و فروتن دیار خوزستان بوده و نام مردم این خطه بر تارک قامت استوار ایران اسلامی و سپهر آسمان این مرز و بوم تا همیشه تاریخ خواهد درخشید.

 

ستایش ایثارگری‌ها و جان‌فشانی‌های سرزمین کربلایی ایران در واژگان نمی‌گنجد. حماسه سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان و روزمقاومت، ایثار و پیروزی، مهمترین رویداد روزهای جنگ تحمیلی است، چرا که نسل انقلاب و فرزندان انقلاب را نزد آیندگان سرافراز و پرغرور می‌کند و یادآور می‌شود که یک وجب از خاک این ملک به دشمنان واگذار نشد. امری که در میان جنگ‌های دور و نزدیک این سرزمین، یک استثناء و نقطه تمایز انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران از سایر دوره‌ها محسوب می‌شود.

 

سوم خرداد امسال در آستانه عید بزرگ مسلمین و روزه‌داران، عید سعید فطر و در پی مقاومت بزرگ مردم عزیزمان در مقابل میهمان ناخوانده ویروس کووید19، به‌ ویژه جان‌فشانی و ایثار مثال‌زدنی کادر بهداشتی و درمانی کشور از راه می‌رسد و به ما یادآور می‌شود که «ان مع‌العسر یسری».

 

فرارسیدن این ایام فرخنده را به رهبر معظم انقلاب (مدظاله‌العالی»، ملت شریف ایران، اهالی خونگرم خوزستان به  ویژه خانواده شهدا و ایثارگران ایران اسلامی صمیمانه تبریک می‌گویم و عزت و سربلندی روزافزون این سرزمین را از خداوند متعال خواستارم.»