مراسم تجلیل از مقام معلم و استاد در کانون فرهنگی و هنری «منتظران ظهور» کازرون برگزار شد
مراسم تجلیل از مقام معلم و استاد در کانون فرهنگی و هنری «منتظران ظهور» کازرون برگزار شد

مراسم تجلیل از مقام معلم و استاد در کانون فرهنگی و هنری «منتظران ظهور» کازرون برگزار شد

شفیعی با اشاره به برگزاری تجلیل از مقام معلم و استاد به همت کانون فرهنگی و هنری «منتظران ظهور» کازرون، گفت: در ایام شیوع کرونا معلمان با از خودگذشتگی و فداکاری در فضای مجازی به علم آموزی دانش آموزان پرداخته‌ اند.
شناسه خبر : 1053413 تاریخ انتشار : ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۲۳:۰۷

«محمدجعفر شفیعی» با اشاره به برگزاری تجلیل از مقام معلم و استاد به همت کانون فرهنگی و هنری «منتظران ظهور» کازرون، ضمن گرامیداشت یاد شهید «مرتضی مطهری» و تبریک هفته معلم، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در شیراز، گفت: دوازدهم اردیبهشت سالروز شهادت استاد فرزانه شهید مرتضی مطهری در حقیقت یادآور جهاد و ایثار شمع‌های فروزانی است که سوختند تا آینده بشریت را بسازند.

مدیر کانون فرهنگی و هنری «منتظران ظهور» کازرون با بیان اینکه معلمان نقش اساسی و کلیدی در تربیت نسل آینده برعهده دارند، افزود: در ایام شیوع کرونا معلمان با از خودگذشتگی و فداکاری در فضای مجازی به علم آموزی دانش آموزان پرداخته‌ اند و کار شایسته ای در زمینه انتقال علم و دانش انجام داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه تدریس و یادگیری، بخش مهمی از نظام تعلیم و تربیت محسوب می شود، خاطرنشان کرد: معلمان به عنوان یکی از پرتلاش ترین و کم توقع ترین اقشار جامعه، همواره مورد احترام عموم مردم و مسئولین بوده و هستند.

شفیعی با تاکید بر نقش تکوینی معلمان در تکامل شخصیتی دانش آموزان، ابراز داشت: جایگاه واقعی معلم در واقع نقش بستن در ذهن دانش آموز به عنوان یک الگوی مناسب زندگی است که باید برای رسیدن به این جایگاه معلمان عزیز تمام تلاش خود را بکار گیرند.

وی با تقدیر و تشکر از معلمان و اساتید به عنوان فرهنگ سازان نسل آینده کشور، تصریح کرد: امروز تمامی پیشرفت های جامعه و وجود چهره های علمی و نخبگان فرهنگی مدیون تلاش معلمان است و تجلیل از معلم یک وظیفه همگانی است.

گفتنی است در این آیین با اهدای لوح تقدیر و کارت هدیه از اساتید و معلمان نمونه کانون فرهنگی و هنری «منتظران ظهور» کازرون تجلیل به عمل آمد.
 

پایان پیام/ 130