احداث شهربازی معارفی به همت کانون تبیان قم/از ایده‌پردازی تا ساخت تجهیزات در سرزمین شکوفایی
احداث شهربازي معارفي به همت کانون تبيان قم/از ايده‌پردازي تا ساخت تجهيزات در سرزمين شکوفايي

احداث شهربازی معارفی به همت کانون تبیان قم/از ایده‌پردازی تا ساخت تجهیزات در سرزمین شکوفایی

کلنگ عمليات اجرايي مجموعه شهربازي معارفي با عنوان «سرزمين شکوفايي» که به همت و ايده‌پردازي کانون فرهنگي هنري تبيان شکل کرفته است در استان قم به زمين زده شد.
شناسه خبر : 27113 تاریخ انتشار : ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۱۴:۵۲

«احمد بهشتی» در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما) با اشاره به احداث شهربازی معارفی گفت: کلنگ احداث  این مجموعه 11 اردیبهشت با حضور تنی چند از مسئولان استان قم در حاضیه بلوار پیامبر اعظم(ص) به زمین زده شد.

وی گفت: ایده احداث این شهربازی برای اولین بار از سوی کانون فرهنگی هنری تبیان ارائه ش و اکنون با مشارکت شهرداری شهر مقدس قم، در زمینی به مساحت یک هکتار شهربازی معارفی با عنوان سرزمین شکوفایی احداث می شود که پنج هزار متر مربع آن به پارکینگ و فضای سبز و پنج هزار متر به فضای بازی اختصاص یافته است که البته 2500 متر مربع به شکل نیم طبقه به این فضا اضافه خواهد شد که فضای مفید شهربازی را به 7500 متر مربع افزایش خواهد داد.

بهشتی در ادامه افزود: مدت قرارداد جهت بهره برداری از این زمین 10 سال بوده و پروژه هم اکنون در مرحله اجرای فندانسیون است و کار اسکلت پروژه تا هشت ماه دیگر به پایان خواهد رسید. این شهربازی معارفی در بلوار پیامبر اعظم(ص) کنار تقاطع کریمه (در فاصله سه کیلومتری به جمکران) واقع شده و امیدواریم که تا اواسط سال 1401 به بهره برداری خواهد رسید.

وی در ادامه افزود: در راستای احداث این شهربازی معارفی، اعتباری بالغ بر ۵۵ میلیارد تومان پیش بینی شده است که 30 میلیارد تومان برای ساختمان و 25 میلیارد تومان به تجهیزات داخلی شهربازی اختصاص می یابد.

مدیر روابط عمومی کانون فرهنگی هنری «تبیان» قم با بیان اینکه شهربازی معارفی قم  متشکل از ۲۵ مجموعه بازی با حدود ۱۰۰ اسباب بازی خواهد داشت، بیان کرد: محتوای این بازی ها مفاهیم دینی و قرآنی شامل قصص قرآنی، احکام کاربردی و مبتلا به پسران و دختران، سبک زندگی اسلامی، مباحث اجتماعی (بویژه پیشگیری از آسیب های اجتماعی) و فرهنگ سازی در موضوعات مدیریت شهری مانند ترافیک، آتش نشانی، مدیریت بحران و مدیریت پسماند خواهد بود.

وی با بیان اینکه میانگین سنی مخاطبان شهربازی معارفی کودکان و نوجوانان 2 تا 15 سال است، افزود: بازی ها تا سن 8 سال به صورت مشترک بین دختر و پسر است اما برای بالاتر از 8 سال تمام بازی ها تفکیک شده است.

بهشتی با اشاره به اینکه این شهربازی معارفی از ایده تا پدیده کار کانون فرهنگی هنری تبیان است، بیان کرد: این کانون که هم اکنون یک مجموعه دانش بنیان محسوب می شود، کار ساخت وسایل و تجهیزات شهر بازی را نیز بر عهده دارد.

وی ادامه داد: ساخت تجهیزات بازی در کارخانه تولید تجهیزات شهربازی معارفی تبیان واقع در یکی از شهرک های صنعتی استان قم انجام می شود که همه کارکنان این کارخانه هم از اعضای کانون فرهنگی هنری تبیان هستند.

مدیر روابط عمومی کانون فرهنگی هنری «تبیان» قم با بیان اینکه هم اکنون 30 نفر در کارخانه تولید تجهیزات شهربازی معارفی تبیان مشغول به کار هستند، بیان کرد: امید داریم که افتتاح شهربازی معارفی «سرزمین شکوفایی» نیز باعث اشتغال به کار بیش 70 نفر بصورت مستقیم خواهد شد.

 

گفتنی است شهربازی معارفی طرحی است که به همت کانون فرهنگی هنری تبیان از سال ۱۳۹۶ و با حمایت تولیت وقت آستان قدس رضوی در کنار باب الجواد (ع) حرم مطهر امام رضا (ع) آغاز به کار کرد و توانست در دو سال فعالیت خود، میزبان حدود سه و نیم میلیون نفر از مردم باشد؛ اکنون بهره برداری از شهربازی معارفی به شکل کامل تر در کمیت، کیفیت و محتوا در دستور مدیریت شهری قم قرار دارد.