بچه مسجدی‌ها میزبان شب زنده‌داری عزاداران امیرمومنان در شبهای قدر
بچه مسجدي‌ها ميزبان شب زنده‌داري عزاداران اميرمومنان در شبهاي قدر

بچه مسجدی‌ها میزبان شب زنده‌داری عزاداران امیرمومنان در شبهای قدر

مراسم احياء شب هاي قدر و عزاداري ايام شهادت پيشواي شيعيان، حضرت امام علي (عليه السلام) به همت کانون هاي فهما خراسان شمالي به صورت مجازي و حضوري در مساجد اين استان برگزار مي شود.
شناسه خبر : 27076 تاریخ انتشار : ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۱۳:۳۲

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما) از خراسان شمالی؛ «هاشم شیرازیان»، مدیر ستاد فهمای خراسان شمالی با تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت مولای متقیان حضرت علی (علیه السلام) و لیالی قدر، به برنامه های کانون های این استان به همین مناسبت اشاره کرد  و گفت: برنامه ها با در نظر گرفتن نکات بهداشتی و رعایت محدودیت های لازم برای مقابل با شیوع ویروس کرونا  به صورت مجازی و در محوطه باز مساجد برگزار می شود.

وی اضافه کرد: این مراسم با تدابیر ویژه شامل مناجات خوانی و قرائت قرآن و ادعیه شب های قدر، سخنرانی، مدیحه سرایی و قرآن به سر گرفتن است.

وی همچنین اعلام کرد: اطعام نیازمندان با طبخ و توزیع غذای گرم و نیز تهیه بسته های معیشتی و اهداء به خانواده های نیازمند توسط خیرین و با مشارکت فعالان کانون ها از اهم برنامه های این شب های بزرگ می توان نام برد.

 

مدیر ستاد هماهنگی  کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی برگزاری برنامه های مجازی و طراحی مسابقات فرهنگی، آموزش و تفسیر و نیز روخوانی و روانخوانی قرآن ویژه کودکان و نوجوانان را به این برنامه ها افزود و ادامه داد: برگزاری احیاداری و منبر مجازی در قالب  برنامه زنده اینستاگرامی«ضیافت دوست»، تکریم از خادمان علوی در قالب سه شنبه های تکریم، تهیه و تدارک افطاری های ساده و برگزاری مسابقه قرآنی مجازی «نسیمی از بوستان قرآن» به طور روزانه از دیگر برنامه ها اعلام کرد.

شیرازیان  همچنین از برگزاری نخستین دوره مسابقات مجازی اذان با عنوان «به بلندای آسمان» همزمان با اجرای آن در سراسر کشور نیز خبر داد و اعلام کرد: این  دوره با همکاری ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و برج میلاد برگزار می شود که علاقمندان از  تاریخ 4 تا 22 اردیبهشت فرصت دارند که ضمن  ثبت‌نام،  آثار خود را  به سایت و همچنین اینستاگرام برج میلاد به نشانی‌های tehranmiladtower@ و miladtower.tehran.it ارسال کنند.

 وی بار دیگر به اجرای طرح بهارانه فهما نیز اشاره کرد و گفت: فعالان کانون های مساجد استان می توانند با مراجعه به سامانه بچه های مسجد تا تاریخ 22 اردیبهشت فعالیت های فرهنگی و مذهبی انجام شده در کانون خود را از ابتدای سال تا پایان ماه مبارک رمضان را در این سامانه ثبت کنند.