کانون‌های مساجد بازوان فرهنگی جامعه اسلامی محسوب می‌شوند
کانون‌هاي مساجد بازوان فرهنگي جامعه اسلامي محسوب مي‌شوند

کانون‌های مساجد بازوان فرهنگی جامعه اسلامی محسوب می‌شوند

جعفر مرواريد، با اشاره به نقش و جايگاه تاثيرگذار کانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد، اين مراکز را به عنوان بازوان فرهنگي جامعه اسلامي توصيف کرد.
شناسه خبر : 27032 تاریخ انتشار : ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۰۸:۲۲

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) خراسان رضوی، «جعفر مروارید» در مراسم توزیع ۲۴۰۰ بسته گوشت که با مشارکت ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد:  بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری در راستای اجرای رزمایش مواسات و همدلی، طرح کمک‌های مومنامه به همت موسسه خیریه حضرت خدیجه(س) و با مشارکت کانون های فرهنگی هنری مساجد اجرا شد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی افزود: این حرکت نمونه و مظهری از آموزه و کرامت انسانی است که از اهل بیت(ع) به ارث بردیم و همچنین نمونه ای از تقوای اجتماعی هم است و الحمدالله با جنبشی که شاهد هستیم و نگاهی که به جامعه اسلامی وجود دارد امیدواریم کانون های مساجد در کنار خیرین این مهم رو به سرانجام برسانند.

 

وی با اشاره به اینکه این طرح ملی است و در خراسان رضوی هم تا کنون ۷ هزار و ۲۰۰ بسته گوشت ۱.۵ کیلویی توسط کانون های مساجد بین نیازمندان توزیع شده و این طرح ادامه پیدا خواهد کرد، ادامه داد:هدف این است با توجه به آن نگاهی که به جامعه اسلامی وجود دارد نیازمندان از این طریق بهره مند باشند و نمونه ای باشد که در فضاهای دیگر هم شاهد حضور خیرین در دیگر عرصه های فرهنگی اجتماعی در فضای عمومی جامعه باشیم.

 

مروارید اظهارکرد: بر اساس رصدی که انجام شده و کمکی که فرمانداران انجام می دهند نیازمندان در شهرهای شناسایی شده و این بسته ها به صورت متناسب توزیع می شود، ۸ ماه از آغاز این طرح می گذرد و برنامه سمت خدا هم حمایت رسانه ای از این طرح انجام می دهد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با تاکید بر اینکه امیدواریم این جنبش نهضت بعد از ماه رمضان هم ادامه پیدا کند، گفت: دعوت می کنم از جامعه خیرینی که در کنار مضجع منور امام رضا(ع) هستند همانند این برنامه را در دیگر فضاهای مورد نیاز جامعه با نگاه نهضت مواسات تداوم ببخشند.