ایجاد شغل و تولید درآمد برای 50 خانواده به همت بچه‌های مسجد
ايجاد شغل و توليد درآمد براي 50 خانواده به همت بچه‌هاي مسجد
مدیر کانون اسوه در برنامه سیمای خانواده خبر داد؛

ایجاد شغل و تولید درآمد برای 50 خانواده به همت بچه‌های مسجد

گلشن با اشاره به فعاليت‌هاي کانون فرهنگي هنري اسوه در عرصه کارآفريني اظهار کرد: به همت بچه‌هاي مسجد براي 50 خانواده ايجاد شغل و درآمدآفريني کرديم.
شناسه خبر : 26828 تاریخ انتشار : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۱۲:۵۸

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)، «مصطفی گلشن» مدیر کانون فرهنگی هنری «اسوه» منطقه 17 تهران، ظهر امروز چهارشنبه اول اردیبهشت با حضور در برنامه سیمای خانواده به تشریح فعالیت‌های این کانون که از جلمه برگزیدگان طرح ملی ایران قوی بود، پرداخت.

وی با بیان اینکه کانون اسوه فعالیت‌های خود را از سال 1390 آغاز کرد، گفت: بنده نیز از سال 1398 به عنوان مدیر کانون در جوار بچه‌های مسجد فعالیت خود را ادامه دادم.

گلشن در مورد فعالیت‌های کانون فرهنگی هنری اسوه افزود: عمده اقدامات ما بر اساس سخنان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بر سه محور تحصیل، تهذیب و ورزش است؛ بنابراین مسیر و راه برای ما مشخص است و بر اساس همین تقسیم‌بندی فعالیت‌ها را برنامه‌ریزی می‌کنیم، هرچند که در دوران کرونا حال و هوای فعالیت‌های ما تغییر کرده و رنگ جهادی به خود گرفته است.

مدیر کانون فرهنگی هنری اسوه تصریح کرد: در این ایام تعداد 1200 بسته بهداشتی و معیشتی در راستای رزمایش مواسات و کمک مومنانه میان نیازمندان توزیع شد که هزینه  آماده‌سازی این بسته‌ها به همت خیرین و کمک‌های مردمی تامین شد.

وی در بخش دیگری از مباحث خود در مورد اقداماتی که کانون اسوه در راستای کارآفرینی و اشتغال در ایام به منصه ظهور گذاشته است، گفت: ما با دو دسته مواجه بودیم، نخست افرادی که توانایی کار کردن داشتند اما از شغلی برای تامین معاش بهره‌مند نبودند، دسته دوم نیز افرادی نیازمند بودند که توانایی کار کردن نداشتند. با توجه به این تقسیم‌بندی و با هماهنگی با تولیدی‌های مسجد اعظم بسیاری از این افراد به مراکز خیاطی، کلاهدوزی، مکانیکی، تولیدی مبل و .... معرفی و مشغول به کار شدند تا جایی که اگر تا سال گذشته 100 خانواده تحت پوشش در این قالب داشتیم امسال 50 خانواده از این لیست حذف شدند چراکه دارای درآمد صاحب شدند.

مدیر کانون فرهنگی هنری اسوه تصریح کرد: تلاش ما آن است که از دوران مدرسه با ایجاد پیوند میان خانه، مسجد و مدرسه ارتباط مستحکمی را میان این سه ضلع برقرار کنیم.