محور فعالیت‌های کانون ثارالله اردبیل تربیت نویسنده مسجدی است
محور فعاليت‌هاي کانون ثارالله اردبيل تربيت نويسنده مسجدي است
با پیشتازان طرح ملی ایران قوی؛

محور فعالیت‌های کانون ثارالله اردبیل تربیت نویسنده مسجدی است

جوانمرد، با اشاره به برنامه‌هاي کانون فرهنگي هنري ثارالله شهرستان اردبيل در حوزه برگزاري محافل ادبي، دوره‌هاي نقد و نويسندگي گفت: هدف ما تربيت نويسنده مسجدي بود و اين سلسله فعاليت‌ها منجر به کسب رتبه برتر اين کانون در رواق قلم طرح ملي ايران قوي شد.
شناسه خبر : 26706 تاریخ انتشار : ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۱۳:۴۷

جوانمرد در گفت و گو با ستاد ارتباطات رسانه‌ای(فهما) در رابطه با فعالیت‌های کانون فرهنگی هنری «ثارالله » مسجد امام حسین(ع) شهرستان اردبیل که موفق به کسب رتبه برتر در رواق قلم طرح ملی ایران قوی شد، اظهار کرد: این کانون با برگزاری مسابقات شعر خوانی و نویسندگی و حضور فعال اعضا در این سلسله برنامه‌ها توانست به موفقیت در این طرح ملی دست یابد؛ تلاش ما این بود بتوانیم نویسنده مسجدی را از دل کانون فرهنگی هنری با این سلسله اقدامات تربیت کنیم.

مدیر کانون فرهنگی هنری ثارالله مسجد امام حسین(ع) شهرستان اردبیل افزود: اعضای کانون تا پیش از شیوع کرونا، با کار گروهی خود در مناسبت‌های مختلف مذهبی، ملی، جشن‌ها و میلاد ائمه اطهار(ع) حضور جدی داشتند اما بعد از شیوع کرونا این فعالیت‌ها به حداقل رسیده و با رعایت موازین و پروتکل‌های بهداشتی ادامه یافت.

وی گفت:اعضای کانون فرهنگی هنری ثارالله با همکاری اعضای پایگاه مقاومت شهید روحی مسجد امام حسین(ع) شهرستان اردبیل توانستند کمک های مومنانه در قالب بسته‌های غذایی و بهداشتی را در چندین مرحله میان خانواده‌های آسیب دیده و مستضعف توزیع کنند.

جوانمرد افزود: از آنجایی که اعضای کانون هم در  پایگاه شهید روحی و هم در کانون فرهنگی و هنری ثارالله مسجد امام حسین(ع) شهرستان اردبیل فعالیت دارند توانستند غربالگری کرونا در طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را در سطح منطقه خود اجرا و افراد مبتلا به کرونا را شناسایی و جهت کمک و مراقبت از آنها اقدام کنند.


وی همچنین گفت: بچه‌های مسجدی فعال در این عرصه همچنین در طرح گلریزان پیوند آسمانی ویژه سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) که مختص چندین مسجد در شهرستان اردبیل بود اقدام به جمع آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی برای امر ازدواج و تهیه جهیزیه نوعروسان کردند.

جوانمرد با بیان اینکه اعضای کانون حداقل روزانه 3 ساعت در سامانه بچه های مسجد حضور جدی داشتند، تصریح کرد: با کارگروهی، مشارکت اعضای و همراهی حجت الاسلام «حسین نوری» امام جماعت و هیئت امناء مسجد و اعضاء پایگاه مقاومت شهید روحی در این طرح ملی موفق شدیم.