بیش از هزار خانواده نیازمند در خراسان شمالی مهمان همدلی اهالی فهما می‌شوند
بيش از هزار خانواده نيازمند در خراسان شمالي مهمان همدلي اهالي فهما مي‌شوند
در آستانه ماه مبارک رمضان؛

بیش از هزار خانواده نیازمند در خراسان شمالی مهمان همدلی اهالی فهما می‌شوند

يک‌هزار و 100 بسته گوشت قرباني اهدايي موسسه حضرت خديجه (سلام الله عليها) شهر قم، با مشارکت و همراهي فعالان فهما خراسان شمالي در آستانه ماه ميهماني خدا در ميان سفره خانواده هاي نيازمند خراسان شمالي قرار مي گيرد.
شناسه خبر : 26501 تاریخ انتشار : ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۱۲:۴۶

«هاشم شیرازیان» در گفت وگو‌ با ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)، با اشاره به فعالیت‌های کانون‌‎های مساجد استان خراسان شمالی در آستانه ماه ضیافت‌الله اظهار کرد: به مناسبت ماه مبارک رمضان و آغاز روزه داری مؤمنین، با همراهی فعالان فهما هفتمین رزمایش کمک مومنانه و دستگیری از یک هزار و 100 خانواده در مناطق مختلف استان  انجام می گیرد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی افزود: این بسته های همدلی حاوی گوشت قربانی نذری ویژه طرح قربانی نیمه شعبان است که از سوی موسسه خیریه حضرت خدیجه (سلام الله علیها) شهر قم و خیرین برنامه تلویزیونی «سمت خدا» که به صورت ماهانه به استان های مختلف ارسال می شود، و در خراسان شمالی با مشارکت کانون های رابط در شهرستان های مختلف استان بین خانواده های نیازمند توزیع می شود.

شیرازیان، در ادامه با اشاره به  سهم  هر شهرستان در  این حرکت مومنانه افزود: 120 بسته در شهرستان فاروج، شیروان 152 بسته، راز و جرگلان 48بسته، مانه و سملقان 144 بسته، شهرستان  گرمه و جاجرم نیز به ترتیب  96 و 120 بسته و اسفراین نیز  152 بسته را  به دست نیازمندان می رسانند؛ همچنین  شهرستان بجنورد  368 بسته گوشت قربانی  به خانواده های نیازمند در مناطق شهری  و روستایی اهدا می کند.

وی با اشاره به کانون‌های مشارکت‌کننده و همراه در این طرح همدلانه گفت: کانون امام موسی کاظم (ع) فاروج، محبان الزهرا (س) اسفراین، کانون فرهنگی هنری قدر ولایت  مانه و سملقان، کانون فرهنگی هنری امام رضا (ع) گرمه، کانون‌های امام محمد باقر (ع) جاجرم و کانون فرهنگی هنری رأفت شوقان، و کانون فرهنگی هنری  شهدای شهرک ولیعصر (عج)  شیروان در این طرح نقش محوری و همچین توزیع کننده اقلام را داشتند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی افزود: همچنین کانون فرهنگی هنری سلمان فارسی، سفیران هدایت، علامه امینی (ره)، امام سجاد (ع)، طریق النور، مهدویت، حضرت علی اکبر (ع) و نیز کانون فرهنگی هنری رمضان در این طرح به عنوان رابط کانون‌ها در مناطق شهری و روستایی بسته های گوشت قربانی را در میان سفره نیازمندان قرار می دهند.

وی تصریح کرد: پیش از این و در مراحل قبل رزمایش که از ابتدای سال گذشته آغاز شده، طی کمک مؤمنانه و در قالب این طرح همدلی، بیش از 6 هزار خانواده از بسته‌های گوشت نذری خیرخواهانه بهره‌مند شدند.