طرح ملی ایران قوی منجر به رقابتی سالم در عرصه فعالیت‌های مسجدی شد
طرح ملي ايران قوي منجر به رقابتي سالم در عرصه فعاليت‌هاي مسجدي شد

طرح ملی ایران قوی منجر به رقابتی سالم در عرصه فعالیت‌های مسجدی شد

لاور ضمن تقدير از برگزاري طرح ملي ايران قوي گفت: اين طرح کشوري منجر به تحقق رقابتي سالم در عرصه فعاليت هاي مسجدي شد.
شناسه خبر : 25840 تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۷:۰۵

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما)، «علیرضا لاور» در آیین داوری مرحله نهایی طرح ملی ایران قوی که صبح امروز یکشنبه 17 اسفند برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: در بحث داوری و ارزیابی آثار باید ملاک های ارزیابی و تحلیل ما ناظر به ظرفیت‌های موجود کانونها باشد، به این معنا که اقتضائات بومی که کانون‌ها در آن قرار دارند مورد توجه قرار دهیم و ارزیابی عادلانه داشته باشیم.


معاون آموزش بنیاد ملی خانواده تصریح کرد: همین مساله که یک کانون توانست فعالیت های خود را نسبت به سال گذشته ارتقا دهد حکایت از میزبان استقبال بچه های مسجد از این طرح دارد، ضمن اینکه هر فعالیت برای هر کانون یک امتیاز محسوب می شود و طبیعتا شکل گیری فضای رقابتی سالم منجر به تقویت تربیت و سیره و منش مسجدی می شود.

 

وی گفت: یکی از نکات ارزیابی که این دوره شاهد آن بودیم این است که برخی از کانون ها کارهای فاخری انجام داده اند اما به دلیل آنکه ارائه آنها متناسب نبوده ممکن است که در داوری تاثیر گذار باشد و پیشنهاد می کنم آموزش های ویژه ای برای ارائه آثار به کانون ها آموزش داده شود تا تولیدات یکپارچه ای را در قالب و فرمت یکسان ارائه کنند که به این ترتیب داوری نیز راحت تر می شود.


لاوری یادآور شد: نفس برگزاری چنین جشنواره هایی نیز می‌تواند مفید باشد چراکه باعث رشد و حرکت کانون ها به خصوص در مناطق روستایی و دورافتاده می شود.