اعضای کانون‌های مساجد استان ایلام همیار افتخاری محیط زیست می‌شوند
اعضاي کانون‌هاي مساجد استان ايلام هميار افتخاري محيط زيست مي‌شوند

اعضای کانون‌های مساجد استان ایلام همیار افتخاری محیط زیست می‌شوند

حجت‌الاسلام و المسلمين چراغي‌پور با اشاره به ظرفيت‌هاي متنوع همکاري مشترک ميان ستاد فهما و سازمان محيط زيست استان ايلام گفت: کانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد استان مي‌توانند به عنوان هميار افتخاري محيط زيست با اين سازمان همکاري کنند.
شناسه خبر : 25344 تاریخ انتشار : ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۲:۲۱

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)، حجت الاسلام و المسلمین علی چراغی پور صبح امروز(۲۹ بهمن) در جریان بازدید مدیرکل محیط زیست استان ایلام از ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد و خبرگزاری شبستان دفتر ایلام، با بیان اینکه در حال حاضر 307 کانون  با بیش از 24 هزار نفر عضو در نقاط مختلف استان فعالیت دارند، افزود: کانون های فرهنگی و هنری مساجد ظرفیت بسیاری خوبی در راستای حفاظت از محیط  دارند.


مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، با اشاره به تنوع آب و هوایی مختلف استان  تصریح کرد: حفظ اکوسیستم های مختلف در سطح استان نیازمند تلاش شبانه روزی است که این امر با همت نیرو های خدوم این سازمان به خوبی در حال انجام است.


 وی با اشاره به ظرفیت بچه های مسجدی عضو کانون های مساجد در سطح استان ایلام و مناطق مختلف شهری روستایی و عشایری، گفت: ما این آمادگی را داریم تا در راستای حفاظت از محیط زیست استان به عنوان همیار افتخاری با امضای تفاهم نامه  با سازمان محیط زیست همکاری کنیم


حجت الاسلام و المسلمین چراغی در ادامه ضمن تاکید بر توسعه و ترویج برنامه ها و فعالیت های  آموزشی  در راستای فرهنگ سازی و حفاظت از محیط زیست بیان کرد: بازدید از مراکز و مناطق محیط زیست، موزه های محیط زیست استان و مناطق حفاظت شده، برگزاری اردوهای یک روزه با حضور بچه های مسجدی می تواند در زمینه فرهنگ سازی و کمک به حفاظت از محیط زیست موثر باشد.


در ادامه عبدالرضا ابدالی با اشاره به اینکه طبیعت و محیط زیست  بزرگترین نعمتی است که خداوند به انسان ارزانی داشته است افزود: نیروی محیط زیست به عنوان سربازان سبز پوش  نظام مقدس جمهوری اسلامی وظیفه حفظ و حراست از این نعمت خداوندی را بر عهده دارد .


مدیر کل محیط زیست استان ایلام در ادامه با اشاره به اینکه فعالیت های آموزشی و پژوهشی در راستای حفظ محیط زیست در اولویت برنامه های این سازمان قرار دارد تصریح کرد : امضاء تفاهم نامه  و  استفاده از ظرفیت بچه های مسجدی و کانون های مساجد در زمینه فرهنگ سازی و  تنویر افکار عمومی جهت حفظ و حراست از عرصه های محیط زیست می تواند به ما بسیار  کمک نماید و از این موضوع استقبال خواهیم کرد  .


وی یاد آور شد : در همین راستا در حال حاضر 46 سازمان مردم نهاد با موضوع حفاظت از محیط زیست با بیش از 20 هزار نفر عضو در استان فعال هستند که جز استان های پیشرو کشور در این زمینه هستیم .


ابدالی در پایان خاطر نشان کرد: استان ایلام با 2 میلیون هکتار وسعت 143 هزار 275 هکتار عرصه های حفاظت شده و تحت کنترل دارد .