طرح ملی ایران قوی حتی در دوران کرونا منجر به پویایی مساجد شد
طرح ملي ايران قوي حتي در دوران کرونا منجر به پويايي مساجد شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم؛

طرح ملی ایران قوی حتی در دوران کرونا منجر به پویایی مساجد شد

حسيني کاشاني با اشاره به فعاليت‌هاي کانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد کشور و نقش‌آفريني آنها در توسعه برنامه‌هاي ديني در سطح جامعه، به طرح ملي ايران قوي اشاره کرد و گفت: اين طرح حتي در دوران کرونا منجر به پويايي مساجد شد.
شناسه خبر : 22271 تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۰۷:۵۸

«سید موسی حسینی کاشانی» در گفت وگو با ستاد ارتباطات رسانهای (فهما)، با اشاره به انتخاب استان قم به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران اسلامی گفت: استان قم ظرفیت عظیمی در حوزه کانون های فرهنگی هنری مساجد دارد که باید همواره از این ظرفیت استفاده شود.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در ادامه افزود: این پایتختی می تواند ظرفیت کانون های فرهنگی هنری مساجد در استان قم را افزایش داده و الگویی برای دیگر استان ها باشد.


وی در رابطه با اجرای طرح ملی ایران قوی در گام دوم انقلاب در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم ابراز کرد: کانون های فهما در این استان با حضور شایسته در طرح ملی ایران قوی به رشد مساجد کمک می کنند؛ هرچند که شیوع کرونا امکان فعالیت‌هارا به حداقل رسانده اما با این وجود طرح ملی ایران قوی در سطح مساجد حتی در این ایام منجر به پویایی فعالیت های مسجدی شده است.


حسینی کاشانی ادامه داد: از عموم کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم انتظار می رود با حضور شایسته خود در این طرح به رشد مساجد کمک کنند؛ در این راستا باید با استفاده از همه ظرفیت ها نسل جدید و نسل جوان را با مساجد آشتی بدهیم و این را به عنوان هدف اصلی بدانیم چون هرچه قشر جوان از مساجد بیشتر فاصله بگیرند دچار آسیب های اجتماعی بیشتری می‌ شوند، رهبر معظم انقلاب نیز بر همین مسأله تأکید دارند.