اجرای طرح فرهنگی هر هفته یک کانون روستایی در ستاد فهمای استان ایلام
اجراي طرح فرهنگي هر هفته يک کانون روستايي در ستاد فهماي استان ايلام

اجرای طرح فرهنگی هر هفته یک کانون روستایی در ستاد فهمای استان ایلام

حجت الاسلام و المسلمين چراغي‌پور گفت : طرح فرهنگي هر هفته يک روستا با بازديد از برنامه هاي و فعاليت هاي کانون هاي روستايي در ايلام اجرا مي شود.
شناسه خبر : 17614 تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۰۸:۵۳

حجت‌الاسلام و المسلمین «علی چراغی پور» در گفت وگو با ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)، با اشاره به اجرای طرح فرهنگی هر هفته یک روستا اظهار کرد: در اجرای این طرح روز های پنج شنبه هر هفته از کانون های روستایی استان بازدید و از نزدیک در جریان برنامه ها و فعالیت های آنها قرار می‌گیریم.

 


مدیر ستاد فهما استان ایلام،  با اشاره اینکه این طرح همزمان با روز های پایانی ماه صفر در استان آغاز وتا سالگرد شهادت سردار سلیمانی در استان ادامه خواهد  داشت افزود : معرفی رویکردهای برنامه های ستاد فهما، بررسی مسائل و مشکلات کانون های روستایی، شناسایی ظرفیت ها و توانمندی های اعضای کانون مساجد استان از اهداف برگزاری این طرح است.

 


وی در ادامه بیان کرد:  حمایت از برنامه ها و  فعالیت هایی کانون های روستایی در جهت معرفی الگو های موفق فرهنگ و هنر روستا و عشایر، شبکه سازی و توانمند سازی و انتقال تجربیات، بررسی و ارائه راهکار های پیشرفت و تعالی فرهنگ روستا و عشایر، شناسایی ظرفیت های مناطق روستایی و عشایری  همواره در دستور کار ستاد فهما است.

 


حجت الاسلام و المسلمین چراغی پور،همچنین به نقش کانون های روستایی در اشتغال و کارآفرینی در مناطق روستایی اشاره و تصریح کرد : خوشبختانه با همکاری سایر ارگانها و نهاد ها تلاش های در ارائه آموزش های کارآفرینی در سطح کانون ها انجام گرفته که امیدواریم با حمایت های ویژه تر زمینه توسعه این آموزش ها فراهم گردد