اساس کار کانون‌های فهما شناسایی و تربیت نیروهای جریان‌ساز مسجدی است
اساس کار کانون‌هاي فهما شناسايي و تربيت نيروهاي جريان‌ساز مسجدي است

اساس کار کانون‌های فهما شناسایی و تربیت نیروهای جریان‌ساز مسجدی است

فرخنده، اساس کار در کانون‌هاي فهما را شناسايي نيروهاي کارآمد و ارزش گذار دانست و گفت: برنامه ريزي و تعيين اولويت ها از دل کانون ها تعيين شود.
شناسه خبر : 17601 تاریخ انتشار : ۲۵ مهر ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۳:۲۶

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) از  خراسان شمالی، «حسین فرخنده» در نشست شورای اداری ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد  این استان که با هدف تبیین طرح ها و برنامه های نیم سال دوم سال 99 برگزار شد، به نقش با اهمیت و تاثیرگذار فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد اشاره کرد و اساسنامه تاسیس کانون ها را مورد توجه قرار داد و گفت:  اساس کار شناسایی نیروهای کارآمد است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در ادامه  افراد را جریان ساز و ارزش گذار دانست و افزود: لازم است اجازه دهیم کانون ها برنامه های خود را ارائه دهند، برنامه ها و طرح ها از دل مردم و کانون ها  قویتر و البته واقعی تر است و از این طریق می توانیم  به برنامه های مردمی وصل شویم.

 

فرخنده تاکید کرد: باید نسبت خود را با مردم تعریف کنیم؛ به میزانی که به مردم وصل می شویم و ارتباط برقرار می کنیم به همان میزان موفق تریم.  

 

وی در ادامه مورد تاکید قرار داد و افزود: در ای باره لازم است وحدت نظر در برنامه ها بسیار سازنده است.

 

مدیرکل ارشاد استان  به اهمیت فضای مجازی، معرفی فعالیت های کانون ها دعوت از هنرمندان حوزه های مختلف را مورد تاکید قرار داد و توصیه کرد: برنامه ریزی صحیح و شناسایی اولویت ها با وحدت رویه البته وحدت نظر و عمل در برنامه ها بسیار سازنده است.

 

وی در پایان با اعلام حمایت از فعالیت های کانون ها، در این باره بهره مندی  از امکانات فرهنگی هنری در شهرستانهای استان با همکاری ادارات فرهنگ را مورد توجه قرار داد و به عنوان ظرفیت نام برد.

 

«هاشم شیرازیان»،  نیز در این جلسه با اشاره به کسب افتخارات این ستاد استانی از جمله درخشش این استان در میان استانهای برتر نخستین رویداد ملی فهما و نیز تقدیر ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از مدیرکل استان به دلیل عملکرد و فعالیت های فرهنگی هنری درخشان در حوزه روستا و عشایر، این مهم را مرهون فعالیت های کانون های مساجد و فعالان فرهنگی و هنری استان نام برد.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی به آغاز دومین رویداد ملی فهما و ارزیابی فعالیت های کانون ها در قالب طرح «ایران قوی»، اشاره کرد و گفت: این طرح هم اکنون آغاز شده و کانون ها فعالیت های خود را در سامانه بچه های مسجد ثبت می کنند و در این باره تا ایام دهه فجر فرصت دارند.

 

وی همچنین به ثبت درخواست مجوز الکترونیکی کانون و تکمیل موارد لازم در این باره نیز اشاره کرد و گفت: تاکنون 37 کانون که شرایط لازم را داشته اند درخواست خود را ارسال کرده اند.