تجليل از خانواده شهيدان «زنده‌دل» در عجب شير

تجلیل از خانواده شهیدان «زنده‌دل» در عجب شیر

ستاد هماهنگي كانون هاي فرهنگي هنري مساجد آذربايجان شرقي با همكاري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان عجب شير از خانواده شهيدان زنده دل تجليل بعمل آورد.
شناسه خبر : 534628 تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۴:۰۹
به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) از استان آذربایجان شرقی: در راستای اجرای طرح ملی سه شنبه های تکریم، ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان عجب شیر و با مشارکت نهادهای فرهنگی و انقلابی، از خانواده شهیدان «زنده دل» تجلیل به عمل آورد.
 
 
 
بنابر این گزارش، این دیدار که با حضور امام جمعه و فرماندار شهرستان و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان عجب شیر در منزل شهیدان والا مقام زنده دل همراه بود؛ با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس پایان یافت.
 
 
 
طرح «سه شنبه های تکریم» یک رویداد محله محور و خانواده بنیان است که با استفاده از ظرفیت های خودجوش و ملاحضه اقتضائات محلی با محوریت مسجد و زیر نظر امام جماعت محترم مسجد به همت کانون های فرهنگی هنری مساجد و مشارکت پایگاه های مقاومت بسیج، هیأت امای مساجد و فعالان مردمی و مسجدی اجرا می شود.
 
 
 
این طرح از جمله فعالیت های رواق همدلی کانون های مساجد است، که شناسایی و تکریم خانواده معظم شهدا، ایثارگران، چهره های ماندگار، نخبگان و نوجوانان و جوانان ممتاز و ... در عرصه های فرهنگی هنری، اجتماعی، دینی و علمی محله در راستای تقویت سرمایه های اجتماعی از جمله اهداف طرح است.
 
 
 
الگوسازی برای نمازگزاران و اهالی محله بویژه نوجوانان و جوانان با رویکرد تربیتی و اصلاح سبک زندگی، شبکه سازی و جریان سازی در عرصه های فرهنگی و دینی و ارتقاء فرهنگ عمومی محله و رونق بخشی به نماز جماعت و جذب نوجوانان، جوانان و نخبگان به مساجد از دیگر اهداف پیش‌بینی شده است.
 
 
 
خانواده های معزز شهدا و ایثارگران، معلمان، نخبگان، کسبه و خیرین محل، مروجان ارزش ها و فضائل دینی، نوجوانان و جوانان ممتاز، کارآفرینان، هنرمندان،  ورزشکاران، خانواده موفق، مفاخر فرهنگی هنری، همسایگان و خادمین مسجد، مسئولین تأثیر گذار و مسجدمحور، گروه های جهادی و محرومیت زدایی از جمله گروه های هدف طرح هستند.