خانواده سردار شهيد حاج «احمد مايلي» در پنجمين هفته از سه‌شنبه‌هاي تكريم استان تهران تجليل شدند

خانواده سردار شهید حاج «احمد مایلی» در پنجمین هفته از سه‌شنبه‌های تكریم استان تهران تجلیل شدند

پنجمين هفته از اجراي طرح ملي سه‌شنبه‌هاي تكريم در استان تهران، با تجلي از خانواده سردار شهيد حاج احمد مايلي برگزار شد.
شناسه خبر : 534636 تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۴:۲۴

 

 

 

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای(فهما) استان تهران: طرح ملی سه شنبه های تکریم، با حضور حجت الاسلام «غلامعلی قدیریان» مدیر هماهنگی ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان تهران ،«رضا جلالی» مدیر کل ایثارگران شهرداری تهران و «رضا ریاحی» مدیر عامل صندوق اشتغال و کار آفرینی ایثارگران امروز سه شنبه 7 مرداد در منزل سردار سرافراز استاد خلبان شهید حاج احمد مایلی برگزار شد.

 

حجت الاسلام قدیریان در این دیدار با اشاره به دلاوری شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم اظهار کرد: شهدا مرغان خونین حریم کبریایی خداوند هستند که قطرات خونین آنها است که از عنبر ومشک خوشبوتر است وعطر جنت عصاره عطر خونین آنها است.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان تهران با اشاره به رشادت‌های سردار سرافراز اسلام شهید حاج احمد مایلی افزود: شهدا همچون شهاب شب ظلمانی این دوران هستند که پرده سیاهی ظلمت جهل را می درندوبانور خود امید را به ما القاء می کنند که در این ظلمت ها نوری هم پیدا می شود.

 

در ادامه دیدار رضا جلالی به بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس پرداخت.


گفتنی است استاد خلبان سردار شهید حاج احمد مایلی در تاریخ(۱۳۹۵/۱/۴) در محله امام زاده حسن (دارالشهدای تهران) متولد شد . وی بعد از جنگ در بیشتر عملیاتهای مبارزه با اشرار و قاچاقچیان در مناطق عملیاتی کردستان و مناطق مرزی سیستان و بلوچستان حضور داشته و در دفاع از حریم اهل بیت و آموزش نیروهای جهان اسلام از جمله حزب الله لبنان نقش مهم و تاثیرگذار داشتند و با راه اندازی گشتهای هوایی در مناطق مرزی سیستان و بلوچستان در ایجاد امنیت این منطقه استراتژیک بسیار موثر بودند.

 

سرانجام این شهید والامقام همزمان با شب تاسوعای حسینی سال ۱۳۹۵ در بازگشت از یک عملیات شناسایی در نقطه صفر مرزی ایرانشهر به درجه رفیع شهادت نائل شد. لازم به ذکر سردار شهید حاج احمد مایلی بخاطر مجاهدت ها و تلاش های بی وقفه اش در سال 1395 از فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله العالی) تقدیرنامه ای دریافت کرد.