بازخواني وصيت‌نامه شهدا براي نسل سوم و چهارم انقلاب اسلامي وظيفه نهادهاي مختلف است

بازخوانی وصیت‌نامه شهدا برای نسل سوم و چهارم انقلاب اسلامی وظیفه نهادهای مختلف است

معتمدي طي ديدار با خانواده شهيدان «حسن و اصغر متولي امامي» از شهداي برجسته استان اصفهان اظهار كرد: امروز بازخواني وصيت‌نامه شهدا براي نسل سوم و چهارم انقلاب اسلامي وظيفه نهادهاي مختلف است.
شناسه خبر : 534617 تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۳:۴۷
به گزارش ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما) از استان اصفهان: در راستای اجرای طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم در استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین «رمضانعلی معتمدی» سه‌شنبه 7 مرداد با خانواده شهیدان «حسن و اصغر متولی امامی» دیدار و گفت وگو کرد.
 
 
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به فرارسیدن چهلمین سالگرد دفاع مقدس اظهار کرد: با تدابیر امام خمینی (ره) و جانفشانی جوانان، شهدا و ایثارگران پس از گذشت 8 سال دفاع مقدس حتی یک سانت از خاک میهن اسلامی در اختیار دشمن قرار نگرفت؛ جنگ هزینه های فراوانی برای کشور دربرداشت که بسیاری از آن ها جبران شد اما هزینه‌های انسانی جنگ یعنی جوانانی که هر کدام گل سرسبد خانواده‌ها بودند و برای دفاع از نظام اسلامی و جمهوری اسلامی نوپا جان خود را فدا کردند، بار سنگینی را بر دوش ما گذاشت.
 
 
 
حجت الاسلام معتمدی افزود: این جوانان امام حسین(ع) را مقتدای خود قرار داده و راه و مسیر خودشان را انتخاب کردند و مسئولیت عظیمی را بر دوش ما قرار دادند. امنیت و اقتدار و حاکمیت امروز جامعه اسلامی ما به برکت خون شهدا و به دلیل جانفشانی آن ها است.
 
 
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان تکریم از خانواده معظم شهدا را وظیفه آحاد مردم و مسئولان دانست و افزود: خانواده شهدا نزد خدا عزت دارند و همانگونه که امام راحل فرمودند «شهدا شمع محفل بشریت‌اند» یعنی آن ها نورافشانی می کنند و چراغ هدایتی هستند که مسیر را به ما نشان می دهند و شما پیش خدا عزیز هستید و دیدار و اتصال با شما برای ما مسئولین توفیق است.
 
 
 
وی بازخوانی وصیت نامه شهدا را برای نسل سوم و چهارم انقلاب وظیفه تمام نهادها دانست و گفت: باید همه جامعه با تفکر انقلاب آشنا شود و فراموش نکنیم آن ها برای دفاع از این مرز و بوم در مقابل دشمن ایستادگی کردند.
 
 
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مدظله‌العالی خاطر نشان کرد: اگر همین نسل جوان در آن سال ها بودند مثل همان جوان ها انجام وظیفه می کردند و این اعتماد به جوان ها امروز سرمایه ای برای نظام اسلامی است.
 
 
وی خانواده های شهدا را دلسوزان انقلاب نامید و اظهار کرد: امروزه با وجود تمام آسیب های اجتماعی این خانواده شهدا هستند که گره گشا و دلسوزان انقلاب هستند و روح تازه ای در جامعه می‌دمند و این به برکت خون شهداست.
 
 
 
حجت الاسلام معتمدی زنده نگه داشتن یاد و راه امام حسین(ع) و ائمه طاهرین(ع) و امام زمان(عج) را یکی از اهداف شهدا خواند و تاکید کرد: امروزه وظیفه داریم این ارزش ها را در هرجایگاهی که هستیم احیا کنیم و راه شهدا را بشناسیم و استوار و ثابت قدم باشیم و فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه ترویج دهیم.
 
 
خاطرنشان می‌شود دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با خانواده شهیدان حسن و اصغر متولی امامی با حضور حجت‌الاسلام محمدرضا نیستانی مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان و داریوش وکیلی مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان اصفهان  انجام شد. در پایان این دیدار از خانواده معظم شهیدان متولی امامی تجلیل شد.