آیت الله رئیسی تصویری ماندگار از خدمت صادقانه به یادگار گذاشت
آيت الله رئيسي تصويري ماندگار از خدمت صادقانه به يادگار گذاشت
رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور:

آیت الله رئیسی تصویری ماندگار از خدمت صادقانه به یادگار گذاشت

رييس شوراي سياست گذاري ائمه جمعه کشور گفت: آيت الله رئيسي در قاب رياست جمهوري تصويري جاوداني و ماندگار از خدمت صادقانه و مخلصانه را از خود به يادگار گذاشت.
شناسه خبر : 62364 تاریخ انتشار : ۱ خرداد ۱۴۰۳ زمان انتشار : ۱۱:۲۱

به گزارش روابط عمومی ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، حجت الاسلام و المسلمین «محمدجواد حاج علی اکبری»، روز سه شنبه در مراسم تشییع و بدرقه شهدای خدمت در تبریز طی سخنانی اظهار داشت: آیت الله رئیسی به عنوان یک رئیس جمهور مردمی و خستگی ناپذیر تصویری ماندگار از خدمت صادقانه به یادگار گذاشت.

حجت السلام والمسلمین علی اکبری با اشاره به سلام پر مهر و محبت رهبر معظم انقلاب که خودشان داغدار این مصیبت هستند به ملت ایران، مردم آذربایجان شرقی و تبریز، اظهارداشت: امروز آذربایجان و تبریز نقطه سرافرازی و پرچم افتخار و هویت اسلامی و ایرانی ملت ماست.

وی خاطرنشان کرد:: خداوند اینگونه مقدر کرد که پرواز خدمت از این منطقه به پرواز ابدی در سالروز ولادت امام رضا(ع) به محضر مولای عزیز خودشان مشرف شوند.

رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور خطاب به مردم حاضر در مراسم اظهار داشت: حضورشما نشانه احترام به خادمان شریف و برگزیده کشور بوده  و قدم های شما با حضور در این مراسم قرین لطف الهی است، 

حجت الاسلام حاج علی اکبری، ادامه داد: آل هاشم، امام جمعه محبوب و عزیز ما و دوست صمیمی همه مردم، در تصویر امامت جمعه قاب دلپذیر، دلربا و ماندگار شد.

وی یادآور شد: حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه که ثابت کرد دیپلماسی و میدان دستشان در دست هم و در خدمت آرمان مقاومت است و مالک رحمتی استاندار شهید آذربایجان شرقی باصفا و جوان که در مدت کوتاه خدمت عاشقانه از خودش ارائه کرد.

حجت الاسلام حاج علی اکبری افزود: عزیزان و کادر پروازی که در این سفر شهید شدند، برگزیده بودند و شهدای خدمت سرمایه جاودان برای ملت هستند و روحیه جدید، نشاط جدید، تصمیم تازه و عزم راسخ برای ادامه این راه تا رسیدن به قله ها و ایرانی قوی فراهم کردند.

بنابراین گزارش ، مراسم وداع با پیکر شهدای خدمت همراه با نوحه سرایی و عزاداری مردم تبریز ادامه یافته و پیکرمطهر این شهدا  برای مراسم وداع به مصلی تهران انتقال خواهند یافت و صبح روز چهارشنبه دوم خرداد ماه برنامه تشیع حضرت آیت الله رئیسی و همراهان با اقامه نماز توسط رهبری معظم انقلاب اسلامی در تهران ادامه خواهد یافت.

صبح روز پنجشنبه سوم خرداد ماه نیز با توجه به تعلق خاطر شهید جمهور حضرت آیت الله رئیسی به مردم بیرجند و نمایندگی این مردم شریف در مجلس خبرگان رهبری، برنامه تشیع در استان خراسان جنوبی و در شهر بیرجند برگزار خواهد شد و پس از آن پیکر مطهر ایشان برای تشییع و تدفین در حرم حضرت علی بن موسی الرضا به مشهد مقدس انتقال خواهد یافت.

پیکر امام جمعه محبوب تبریز هم روز پنج شنبه در تبریز و پیکر استاندار جوان و پرتلاش آذربایجان شرقی در شهرستان مراغه تدفین می‌شود.

گفتنی است، آیت الله سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا(ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران که عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شده بود، به همراه تمامی همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل شد.

آیت الله آل هاشم، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سید مهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس‌جمهور و تعدادی از محافظین و خدمه بالگرد از سرنشینان بالگرد حامل رئیس‌جمهور بودند.