کار تشکیلاتی محور تحقق احیای کارکردهای مساجد است/کانون‌های مساجد باید در عرصه فرهنگ جریان‌ساز باشند
کار تشکيلاتي محور تحقق احياي کارکردهاي مساجد است/کانون‌هاي مساجد بايد در عرصه فرهنگ جريان‌ساز باشند
رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور؛

کار تشکیلاتی محور تحقق احیای کارکردهای مساجد است/کانون‌های مساجد باید در عرصه فرهنگ جریان‌ساز باشند

حجت‌الاسلام و المسلمين خداداده، با بيان اينکه کار تشکيلاتي محور تحقق احياي کارکردهاي مساجد است؛ بر جريان‌ساز بودن کانون‌هاي مساجد در عرصه فرهنگ کشور تاکيد کرد.
شناسه خبر : 42660 تاریخ انتشار : ۸ آذر ۱۴۰۱ زمان انتشار : ۱۵:۴۵

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما) از استان تهران: آیین تکریم «حسین براتی» سرپرست سابق و معارفه «مهدی مقدم» سرپرست جدید ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان تهران عصر امروز سه‌شنبه 8 آذر ماه برگزار شد.

بر پایه این گزارش: این مراسم با حضور حجت الاسلام و المسلمین «کمال‌الدین خداداده» رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور و «محمد خراسانی زاده»، مدیر کل فرهنگ و  ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین خداداده با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سفر به خراسان شمالی گفت: باید بر مبنای سفارش های معظم له در رابطه با کانون های مساجد، در زیرساخت های فرهنگی کشور تحول مبنایی ایجاد شود.


رئیس ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور با بیان اینکه مسجد بستری برای همه فعالیت های فرهنگی هنری بوده و باید کارهای خیر در تمامی ابعاد در مسجد پایه گذاری شود، افزود: کانون ها باید در مورد ماموریت اصلی خود احساس تکلیف کنند.


وی با بیان اینکه لازم است ارتباط موثر و مداوم با ساختار و بدنه مسجد از حیث عناصر فرهنگی و هنری مانند سرود و نمایش داشته باشیم، گفت: ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور امروز باید در عرصه فرهنگ و هنر حرفی برای گفتن داشته باشد لذا در راستای تحقق این هدف باید بیش از پیش برنامه ریزی شود.
رئیس ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور با بیان اینکه محل عزیمت جامعه توحیدی ما مسجد است، خاطرنشان کرد: ضروری است از موازی‌کاری در حوزه فعالیت های فرهنگی و هنری با دیگر نهادها و سازمان های فرهنگی پرهیز کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین خداداده با بیان اینکه اگر ادعای زمینه سازی ظهور را داریم باید مساجد آبادی داشته باشیم، افزود: آبادی مساجد به نمازگزاران و فعالیت هایی است که در مساجد صورت می پذیرد، بنابراین باید ضمن برنامه ریزی دقیق، بررسی کنیم که با چه روش هایی می توان جوانان را به مساجد جذب کرد؛ طبیعتا در این عرصه کانون ها از بهترین جایگاه برای تحقق این هدف برخوردار هستند.

رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با بیان اینکه باید کار شبکه ای بین مساجد کشور صورت گیرد، گفت: کار تشکیلاتی نقطه عطف رسیدن به کارکردهای مسجدی است بنابراین باید جریان سازی کنیم تا به قله برسیم.


وی با بیان اینکه بهترین کانون های مساجد ما عموما در استان‌ها و روستاهای سراسر کشور فعالیت دارند، ادامه داد: استان تهران باید مدل موفقی برای جریان سازی در کل کشور باشد؛ ضمن این که ستاد این استان باید از لحاظ ساختاری و تشکیلاتی و همچنین از لحاظ ارتباط با ائمه جماعات برنامه ریزی کند.