ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس در سطح کانون‌های مساجد استان ایلام اعلام شد
ويژه برنامه‌هاي هفته دفاع مقدس در سطح کانون‌هاي مساجد استان ايلام اعلام شد

ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس در سطح کانون‌های مساجد استان ایلام اعلام شد

حجت‌الاسلام و المسلمين چراغي‌پور از تدارک ويژه‌برنامه‌هاي مختلف فرهنگي و هنري به مناسبت هفته دفاع مقدس در سطح کانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد استان ايلام خبر داد.
شناسه خبر : 40942 تاریخ انتشار : ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ زمان انتشار : ۱۳:۵۳

حجت الاسلام و المسلمین «علی چراغی پور» در گفت وگو با ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما) از استان ایلام،  اظهار کرد: همزمان با هفته دفاع مقدس ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال جنگ تحمیلی ویژه برنامه‌‌های مختلف فرهنگی  هنری را ویژه بچه های مسجد تدارک دیده است.


مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور با بیان اینکه این برنامه‌ها با باغبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا در استان ایلام آغاز خواهند شد، افزود: دیدار با خانواده‌های شهدا و جانبازان هشت سال دفاع مقدس، برگزاری نمایشگاه‌های عکس و برپایی مسابقات فرهنگی و هنری  و کتابخوانی در سطح کانون‌های مساجد با موضوع دفاع مقدس، اجرای طرح تلاوت نور و برگزاری محافل قرآنی در سطح کانون ها و اهدای ثواب آن به شهدای جنگ تحمیلی، بازخوانی وصیت نامه های شهدا برای قشر جوان و نوجوان از جمله برنامه های کانون های مساجد استان ایلام در هفته دفاع مقدس است .

 

وی همچنین برگزاری ویژه مراسم هفته دفاع مقدس با حضور نوجونان و جوانان عضو کانون های مساجد در مزار شهدای گمنام استان و دیدار با خانواده شهید «علی جرایه» نوجوان ترین شهید استان ایلام در شهرستان آبدانان  از دیگر برنامه های پیش بینی شده  هفته دفاع مقدس در سطح کانون های مساجد استان عنوان کرد .


حجت الاسلام و المسلمین چراغی پور  بیان کرد:  تبيين و تشريح فرهنگ ايثار و شهادت، تجديد ميثاق با آرمان هاي امام راحل (ره) و شهداي دوران هشت سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامی و تبیین دستاوردهای دفاع مقدس برای نسل کنونی جامعه  از اهداف برگزاري برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سطح کانون های مساجد است.


مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان ایلام، همچنین با اشاره به اینکه  مقاومت و پايداري ملت ايران و تقديم هزاران شهيد و جانباز و آزاده، دوران ۸ سال دفاع مقدس را به يکي از مهم ترين و پر افتخار ترين دوران اين انقلاب تبديل کرده است خاطر نشان کرد :  نقش آفريني مردان و زنان کشورمان در دفاع از آب و خاک و کيان اسلامی و رشادت و دلاوري اين مردمان در مبارزه با اسکتبار جهاني هيچ وقت از اذهان عموم پاک نخواهد شد.


وی گفت: مردم ولایتمدار  استان ایلام با تقدیم سه هزار شهید سهم بسزایی در دفاع از آب و خاک این نظام ایفا کردند.