کانون جوادالائمه(ع) سوادکوه شمالی؛ میزبان مراسم تعزیه‌خوانی
کانون جوادالائمه(ع) سوادکوه شمالي؛ ميزبان مراسم تعزيه‌خواني

کانون جوادالائمه(ع) سوادکوه شمالی؛ میزبان مراسم تعزیه‌خوانی

زارع با اشاره به اينکه آيين تعزيه خواني با هنر ديني و مذهبي تلفيق شده و در نهادينه کردن فرهنگ عاشورا نقش مهمي دارد، گفت: کانون فرهنگي هنري جوادالائمه(ع) حسينيه امام جعفر صادق(ع) سوادکوه شمالي ميزبان مراسم تعزيه خواني در ماه محرم حسيني است.
شناسه خبر : 39768 تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ زمان انتشار : ۱۰:۵۷

«مرتضی زارع» در گفت و گو با ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) از استان مازندران اظهار کرد: کانون فرهنگی هنری جوادالائمه(ع) حسینیه امام جعفر صادق(ع) سوادکوه شمالی در مناسبت های مختلف مذهبی و دینی همچنین فعالیت های خداپسندانه برنامه های متنوعی را در دستور کار دارد.

 

مدیر کانون فرهنگی هنری جوادالائمه(ع) حسینیه امام جعفر صادق(ع) سوادکوه شمالی بیان کرد: این کانون به مناسبت ماه محرم، برنامه های مختلفی نظیری میزبانی از مراسم تعزیه خوانی را لحاظ کرده است تا گوشه ای از فداکاری های حضرت امام حسین(ع) و 72 تن از یاران باوفای آن حضرت به نمایش درآید.

 

وی ابراز کرد: اعضای کانون فرهنگی هنری جوادالائمه(ع) حسینیه امام جعفر صادق(ع) سوادکوه شمالی بر خود می بالند که از گروه تعزیه خوانی باب الحوائج را در ساعت 16 و 30 دقیقه چهارشنبه (12 مرداد) در حسینیه امام جعفر صادق(ع)، بالا حاجی آباد شیرگاه میزبانی می کنند.  

 

زارع با اشاره اینکه تعزیه خوانی یکی از سنت های دیرینه و فرهنگ مذهبی و نمایش آیینی سنتی ایرانیان است، گفت: با زبان هنر در مراسم تعزیه خوانی، ارزش های ایثار از خود و خانواده برای حفظ دین و فرهنگ شهید و شهادت به خوبی تبیین می شود.

 

وی اظهار کرد: آیین تعزیه خوانی با هنر دینی و مذهبی، تلفیق شده و در نهادینه کردن فرهنگ عاشورا به ویژه بین جوانان و نوجوانان به عنوان آینده سازان جامعه، نقش بسیار مهمی دارد و  کانون فرهنگی هنری جوادالائمه(ع) حسینیه امام جعفر صادق(ع) سوادکوه شمالی تمام تلاش خویش را برای میزبانی باشکوه این مراسم آیینی و معنوی بکار می گیرد.

گفتنی است، کانون فرهنگی هنری جوادالائمه(ع) حسینیه امام جعفر صادق(ع) سوادکوه شمالی با 135 عضو و کسب 12 هزار و 40 امتیاز در رویداد ملی فهما 1400 در استان مازندران، مقام اول رواق ترنج را به خود اختصاص داد.