شانزدهمین جشنواره فرهنگی هنری و ورزشی آسمان هشتم به کار خود پایان داد
شانزدهمين جشنواره فرهنگي هنري و ورزشي آسمان هشتم به کار خود پايان داد

شانزدهمین جشنواره فرهنگی هنری و ورزشی آسمان هشتم به کار خود پایان داد

آئين پاياني شانزدهمين جشنواره فرهنگي هنري و ورزشي آسمان هشتم با حضور مسئولان، هنرمندان، چهره هاي فرهنگي و مردم در حسينيه امام رضا(ع) روستاي کردر رضوي شهرستان ميناب برگزار شد.
شناسه خبر : 38323 تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ زمان انتشار : ۰۹:۵۲

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای(فهما) از استان هرمزگان، «ابراهیم ذاکری»، مدیر کانون فرهنگی هنری امام المنتظر(عج) و دبیر جشنواره آسمان هشتم در این آیین گفت: در کنار ترویج فرهنگ منور رضوی، جشنواره آسمان هشتم برای ایجاد نشاط اجتماعی عملکرد مطلوبی داشته است.


وی با بیان اینکه عجین شدن جشنواره با مفاهیم معنوی و نام مبارک امام رضا(ع) این جشنواره را در سطح کشور ویژه کرده است، افزود: عرضه برنامه های دینی و فرهنگی در قالب هنر برای جذب جوانان  موثر است.

 

مدیر کانون فرهنگی هنری امام المنتظر(عج) روستای کردر رضوی ادامه داد: امسال سه هزار و ۱۳۰ نفر از جوانان و نوجوانان سراسر هرمزگان در ۱۵ رشته در جشنواره شرکت کردند.

 

وی با اشاره به اینکه علاوه بر شرکت کنندگان، هر ساله خیل عظیم مردم با جشنواره درگیر هستند، اضافه کرد: اگر جشنواره حمایت شود می توان در حوزه فرهنگ و هنر و ورزش تحول اساسی ایجاد کرد.

 

« سعید عبدلی زاده »، رئیس حوزه هنری هرمزگان نیز با بیان اینکه مردم روستای کردر رضوی عشق و ارادت خود را در قالب همت هنری به امام هشتم ابراز می کنند، گفت: عنوان نام امام رضا(ع) در حقیقت گردنبند با ارزشی است که اکنون به گردن اهالی روستای کردر آویخته شده است.

 

وی با ذکر این نکته که کمتر نقطه ای در کشور وجود دارد که مجاهدتی همانند مردم کردر داشته باشند و افتخار خادمی فرهنگ رضوی به این گستردگی پیدا کنند، افزود: نهادینه کردن فرهنگ و هنر و یک رویداد ارزشی، به شکل پیوسته کار بسیار سختی است ولی مردم روستای کردر به زیبایی هر چه تمام این کار را انجام می دهند.

 

رئیس حوزه هنری استان هرمزگان عنوان کرد: مردم کردر ۱۶ سال است که فعالیت های هنری و ورزشی خود را با ائمه و به ویژه پیشوای هشتم شیعیان گره زده اند و قرار گرفتن نام این روستا و فعالیت های فرهنگی آن در کنار نام امام رضا(ع) ترکیبی دلنشین رقم زده است.


عبدلی زاده با اشاره به اینکه مردمی بودن جشنواره آسمان هشتم یکی از ویژگی های این جشنواره است و این عامل باعث شده حوزه هنری به حمایت از این رخداد ورود کند، گفت: خروجی جشنواره و بخش های مختلف آن باید تربیت نیروهای پشتیبان انقلاب باشد.


وی با بیان اینکه میناب هنرمندان فراوانی دارد و در حقیقت می توان گفت شهرستان میناب پایگاه هنر انقلاب است و انتخاب دو چهره هنری طی دو سال پیاپی به عنوان چهره هنر انقلاب بیانگر این موضوع است، تاکید کرد: جشنواره آسمان هشتم باید به شکل تخصصی پیگیری و دنبال شود.