حضرت معصومه(س) بانویی ولایت‌پذیر و محدث بود/روایات نقل شده از آن حضرت چراغ هدایت است
حضرت معصومه(س) بانويي ولايت‌پذير و محدث بود/روايات نقل شده از آن حضرت چراغ هدايت است
آیت‌الله العظمی نوری همدانی در پیامی به نهمین همایش کریمه اهل بیت(ع)؛

حضرت معصومه(س) بانویی ولایت‌پذیر و محدث بود/روایات نقل شده از آن حضرت چراغ هدایت است

آيت‌الله العظمي نوري همداني، از مراجع عظام تقليد در پيامي به به نهمين همايش کريمه اهل بيت(س) اظهار کرد: حضرت معصومه(س) بانويي ولايت‌پذير و محدث بود که روايات نقل شده از آن حضرت چراغ هدايت است.
شناسه خبر : 32151 تاریخ انتشار : ۲۴ آبان ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۲۱:۵۹

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای(فهما) از استان هرمزگان، نهمین همایش «کریمه اهل بیت» دوشنبه 25 آبان به میزبانی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان برگزار شد.

در این همایش پیام آیت الله العظمی «حسین نوری همدانی»قرائت شد. متن پیام به شرح ذیل است:

بِسمِ اللهِ الرَّحمَنِ الرّحِیمِ


الحمد لله رب العالمین و الصلاة و السلام علی أشرف الأنبیاء و المرسلین محمّد و آله الطیبین الطاهرین و اللعنة الدائمه علی أعدائهم اجمعین من الآن الی قیام یوم الدین

باسلام وتحیت به آن مجمع محترم و تسلیت شهادت بانوی کرامت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها

آنچه مسلم است درتبین شخصیت حضرت معصومه (سلام الله علیها) هیچ بیان و قلمی نمی تواند ازعهده آن برآید. بانوی که بشارت ولادتش قبل به دنیا آمدن وشهرمحل دفنش عش آل محمد(ص) ذکرشد و نتیجه زیارتش وجوب بهشت بیان گردید.

بانوی که حضرت رضا (علیهم السلام) و امام جواد(علیهم السلام) فرمودند: اگرکسی قبر فاطمه معصومه را در قم زیارت کند بهشت براو واجب می شود.

به راستی این چه مقامی است که فرمود: «عارفأ بحقها »، بی شک بیان حضرت به مقام ولایت است که می خواهد اهمیت ولایت پذیری آن بانو را بیان بدارد.

یکی از امتیازات حضرت معصومه محدثه بودن است که در کتب روائی ما احادیثی ازآن حضرت ذکرگردید که چراغ هدایت می باشد.

و در تجلیل از کریمه اهلبیت این بس که زیارت نامه او ازامام معصوم صادرگردید و نقل است وقتی سعد اشعری به محضرحضرت رضا علیه السلام رسید حضرت فرمود: سعد پاره تن ما در قم دفن است سعد عرض کرد: آیا حضرت معصومه را می‌فرمایید. حضرت فرمود: بله، هروقت به زیارتش نائل شدی با این وضع او را زیارت کن و این زیارتنامه موجود را انشاء فرمودند و آن وقت اهمیت حضرت معصومه مضاعف شد که حضرت فرمودند: «یا فاطمه اشفعی لی فی الجنه» یعنی مقام شفاعت نیز به این بانو تعلق دارد.

اینجانب لازم می دانم ازهمه عزیزان حاضردر جلسه خصوصا نماینده محترم ولی فقیه دراستان هرمزگان که همت خاص درترویج معارف اهل‌بیت‌(علیهم السلام) دارد تشکرکنم و انشاءالله همگی مورد عنایت حضرت قرار بگیریم.

قم المقدسه

حسین نوری همدانی