عمل به سیره شهدا منجر به جامعه‌سازی و شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی می‌شود
عمل به سيره شهدا منجر به جامعه‌سازي و شکل‌گيري تمدن نوين اسلامي مي‌شود
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان فارس:

عمل به سیره شهدا منجر به جامعه‌سازی و شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی می‌شود

کوشکي جهرمي با بيان اينکه امروز ما موظف هستيم تا سبک زندگي شهدا را ترويج کنيم، گفت: عمل به سبک و سيره شهدا اهميت دارد چراکه منجر به جامعه‌سازي و تحقق تمدن نوين اسلامي خواهد شد.
شناسه خبر : 31099 تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۱۳:۱۳

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) از استان فارس، سرهنگ «سعید کوشکی جهرمی»، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان فارس امروز 20 مهرماه در ویژه برنامه تجلیل از خانواده شهید «علی جمشیدی» که در قالب طرح ملی «سه شنبه های تکریم» به میزبانی شهرستان اقلید در بستر فضای مجازی برگزار شد، با بیان اینکه بهترین ختم به خیر شدن، شهادت فی سبیل الله است، گفت: شهادتی که خداوند نصیب بندگان خاص خود می کند به گونه ای است که تا انسان حقیقتا دلداده نشود، اتفاق نمی افتد.


این یادگار دفاع مقدس خاطرنشان کرد: خصوصیاتی در وجود شهدا متبلور و قابل مشاهده بود که توفیق شهادت را پیدا می کردند و این از بزرگ منشی آنان بود.


وی با بیان اینکه چه زیباست که عمر انسان برای بهترین ارزش ها و حفظ دین خدا صرف شود، افزود: در زمان دفاع مقدس خداوند به بخشی از بندگان خود عنایت کرد تا با داشتن حجت شرعی و پیروی از امر ولی خدا در راه خدا جانفشانی کردند.


کوشکی جهرمی با تاکید بر اینکه مادران شهدا فرزندان خود را به عنوان هدیه خود را به پیشگاه خداوند ارزانی داشتند، خاطرنشان کرد: اگر تمام عالم و دنیا را به والدین یا فرزند شهدا اهدا کنیم حتی جبران یک لحظه فداکاری و جانفشانی شهید نمی شود چرا که اجر شهید از لحظه ای که خون او ریخته می شود، با خداست.


مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان فارس همچنین تاکید کرد: عمل به سبک و سیره شهدا مهم است و این امر است که جامعه سازی می کند و تمدن اسلامی را پیش می برد و امروز ما موظف هستیم تا سبک زندگی شهدا را ترویج کنیم و این می توان هدیه ای به خانواده های گرانقدر شهدا باشد.


خاطرنشان می شود، ویژه برنامه تجلیل از خانواده شهید «علی جمشیدی» که به همت کانون فرهنگی هنری «فدائیان ولایت»، پایگاه مقاومت بسیج «منتظران شهادت» و حوزه مقاومت بسیج «خاتم الانبیا (ص)» شهرستان اقلید در قالب طرح ملی «سه شنبه های تکریم» برگزار شده بود، با حضور مجازی حجت الاسلام حسین امیدی، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فارس همراه بود.


شهید «علی جمشیدی» در تاریخ چهارم فروردین ماه 1364 در سن 25 سالگی طی عملیات بدر به مقام رفیع شهادت نائل آمد.