جشنواره بین المللی غدیرانه فهما برگزار می‌شود
جشنواره بين المللي غديرانه فهما برگزار مي‌شود
مدیر کل هماهنگی امور ستادی، روابط عمومی و بین‌الملل ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور؛

جشنواره بین المللی غدیرانه فهما برگزار می‌شود

حجت‌الاسلام و المسلمين امير ارزاني، از برگزاري «جشنواره بين‌المللي غديرانه فهما» به سه زبان فارسي، عربي و انگليسي، به همت ستاد هماهنگي کانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد کشور خبر داد.
شناسه خبر : 29010 تاریخ انتشار : ۳۰ تير ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۱۳:۴۱

حجت الاسلام و المسلمین «امیر ارزانی» در گفت وگو با ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)، با بیان اینکه عید سعید غدیر شناسنامه شیعیان و رهاورد رسالت پیامبر اکرم(ص) است، اظهار کرد: مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) بیانات متعددی را در نسبت به واقعه غدیر بیان فرمودند که هریک از آنها دریایی از معرفت است که باید نصب العین قرار گیرد؛ از جمله این بیانات می توان به این سخن اشاره داشت که معظم فرمودند: «حقیقتاً مسلمین عالم می‌توانند از همین حادثه غدیر، وسیله‌ای برای رشد و هدایت وافی و کامل همه‌ی جهان اسلام پیدا کنند. هیچ کس هم وقوع این حادثه و صدور آن کلمات را از نبی مکرم اسلام منکر نشده است».


مشاور رئیس و مدیر کل هماهنگی امور ستادی، روابط عمومی و بین‌الملل ستاد هماهنگی کانون‌های فهما ادامه داد: بر اساس وصف رهبر معظم انقلاب واقعه غدیر یک وسیله ای برای تعالی امت است، بنابراین باید از هر فرصتی برای شناساندن معارف غدیر بهره جست؛ در این راستا ستاد هماهنگی کانون‌های فهما «جشنواره بین المللی غدیرانه فهما » را ویژه عموم مردم و اعضای کانون ها و بچه‌های مسجدی برگزار کرده و علاقه مندان می توانند در بازه زمانی عید قربان تا عید غدیر آثار خود را بفرستند.

وی گفت: این جشنوار به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی برگزار شده و شرکت کنندگان در این جشنواره باید یکی از فرازهای خطبه غدیریه را انتخاب کرده و با استفاده از متن و مضمون آن به تولید محتوا در یکی از قالب‌های اینفوگرافیک، کلیپ، پادکست بپردازند و در حد فاصل عید قربان تا روز 7 مرداد که مصادف با عید غدیر  ارسال کنند.

حجت الاسلام و المسلمین امیر ارزانی افزود: اسامی برگزیدگان این جشنواره پس اعلام نهایی از سوی هیات داوران روز 12 مرداد همزمان با عید مباهله، در صفحه اینستاگرامی بچه های مسجد به نشانی  bachehayemasjed.fahma@ اعلام شده و آثار منتخب نیز در صفحه اینستاگرام بچه های مسجد منتشر می‌شود؛ بنابراین علاقه مندان می توانند با مراجعه به نشانی https://zil.ink/fahma در این جشنواره شرکت کرده و آثار خود را ارسال کنند.


وی در پایان با بیان اینکه برگزیدگان این جشنواره جوایز ارزنده ای دریافت خواهند کرد، اظهار کرد: امیدواریم که این جشنواره فرهنگی با محور غدیر زمینه ساز آشنایی هرچه بیشتر با ابعاد مختلف واقعه غدیر را برای اهل مسجد فراهم سازد.