صلوات خاصه امام رضا(ع) از بلندگوهای مساجد استان زنجان پخش می شود
صلوات خاصه امام رضا(ع) از بلندگوهای مساجد استان زنجان پخش می شود

صلوات خاصه امام رضا(ع) از بلندگوهای مساجد استان زنجان پخش می شود

به گفته حسنی، به مناسبت دهه کرامت که از میلاد باسعادت حضرت معصومه(س) تا میلاد امام رضا(ع) نامگذاری شده است، صلوات خاصه امام رضا(ع) از بلندگوهای مساجد زنجان پخش می شود.
شناسه خبر : 1064609 تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۱۳:۰۵

به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان، مسئول کانون های خدمت رضوی در استان زنجان امروز در ستاد دهه کرامت که در دفتر امام جمعه برگزار شد با بیان اینکه از سال 96 دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان ها آغاز به کردند، گفت: کانون های خدمت رضوی زیر نظر این دفاتر در جوار مساجد شکل گرفت.

 

امراله حسنی ادامه داد: کانون های خدمت رضوی در دو بخش عمومی و تخضصی آغاز به کار کردند که کانون های عمومی در مساجد برای جمع آوری کمک های مردمی و 19 کانون تخصصی در حوزه های مختلف فعالیت می کنند.

 

وی به فعالیت 1900 خادمیار در سطح استان اشاره کرد و افزود: در دهه کرامت هرساله جلسه ای برای برنامه ریزی این ایام تشکیل می شود، افزود: تلاش می شد تا برنامه هایی در خور شان اهل بیت تشکیل شود.

 

حسنی به برگزاری جشن روز دختر با همکاری نمایندگی آستان قدس رضوی استان و بسیج اشاره کرد و افزود: آذین بندی شهر ، نصب سخنان گهربار امام رضا در بیلبوردهای سطح شهر و برگزاری جشن رضوی در 60 کانون رضوی از برنامه های پیش بینی شده برای دهه کرامت است.

 

حسنی به برپایی ایستگاه سلامت و نقاشی با رعایت پروتکل های بهداشتی در فضای باز کانون های خدمت رضوی اشاره کرد و گفت: برگزاری نشست سیره شناسی رضوی، همایش خادمیاران کانون رضوی در فضای باز ، عیادت از بیماران و اهداء تبرکات و استفاده از ظرفیت کاروان زیر سایه خورشید برای این ایام پیش بینی شده است.

 

مسئول کانون های خدمت رضوی استان زنجان به حضور  خادمان حرم مطهر امام رضا(ع) در کاروان زیر سایه خورشید در منطقه قره پشتلو اشاره کرد و گفت:  حضور خادمیاران رضوی در زندان ها و برگزاری مراسم گلریزان برای آزادی زندانیان، برگزاری اردوی جهادی در مناطق محروم، حضور در آسایشگاه و مراکز نگهداری، اجرای سرودهای خیابانی، استفاده از ظرفیت خیرین برای تهیه بسته غذایی، دیدار با خانواده شهدا پخش صلوات خاصه از صدا و سیمای مرکز زنجان، پخش صلوات خاصه در ادارات و بلندگوهای مساجد به مدت 10 روز، برگزاری پیاده روی خادمیاران و تقدیر از پاکبانان با نام رضا از برنامه های ستاد دهه کرامت است.

 

به گفته حسنی، تهیه کارت های نان مهربانی از دیگر برنامه های کانون های خدمت رضوی است که با شناسایی خانواده های نیازمند هزینه نان این افراد تامین می شود.

پایان پیام/ 73